Boże Ciało na Bieganie z zespołem 77FM

Uroczystość Bożego Ciała – to szczególny dzień, w którym na ulicach miast adorujemy Jezusa Eucharystycznego. Można powiedzieć, że 4 czerwca 2015r. przeżyjemy po raz kolejny niezwykły spacer z Jezusem. Procesje Bożego Ciała, były dla mnie zawsze wyjątkowym wydarzeniem. Kapłan idący z Jezusem w monstrancji pod baldachimem, ludzie – odświętnie ubrani, orkiestry, dzieci komunijne sypiące kwiaty i przyozdobione ołtarze, aby się zatrzymać i posłuchać Słowa Bożego. W życiu każdego człowieka musi być czas zatrzymania, zastanowienia się nad swoim istnieniem, czas wsłuchania w to, co mówi Bóg, aby móc przewartościować swoje zagonione życie. Przedłużeniem Eucharystii i procesji Bożego Ciała może być wieczorny koncert uwielbieniowy. Począwszy od Rzeszowa i koncertu „Jednego serca jednego ducha”, poprzez 12 miast w Polsce, tak w tym roku również w Częstochowie zabrzmi pieśń uwielbienia Jezusa na Placu Biegańskiego. 

Zespół 77FM Formacja z Mocą wyszedł naprzeciw pragnieniom serc mieszkańców naszego miasta i nas samych. Nasze koncerty ewangelizacyjno – uwielbieniowe, jak dotąd spotykają się z dużym zainteresowaniem, dlatego chcemy, aby w Alejach częstochowskich od Katedry św. Rodziny po Jasną Górę zabrzmiała piosenka religijna. Liczymy, że publiczność nie tylko przyjdzie posłuchać, ale i będzie śpiewać z nami. Na koncercie nie zabraknie też świadectwa nawrócenia i refleksji, wspólnie będziemy łamać się chlebem – jak pierwsi chrześcijanie, wierząc, że miłość agape zagości wśród nas. Wspólnie zatańczymy Jezusowi, aby Boża radość była w nas. Jezus powiedział „Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata” Mt.28,20. Chcemy cieszyć się z Jego obecności i ogłaszać wszystkim, że Jezus Chrystus jest naszym Panem i Zbawicielem. Jako zespół 77FM, liczymy, że Moc Jezusa, który pokonał śmierć, żyje i jest pośród nas - będzie z nami, dlatego koncert nazwaliśmy tak jak poprzednie nasze spotkania „Dobry wieczór z Mocą”. 

Na koncert przyjął zaproszenie abp. Wacław Depo, aby pobłogosławić chleb, którym będziemy się dzielić ze wszystkimi uczestnikami. W koncercie weźmie również udział Schola liturgiczna Dominae Jesu. Prosimy św. Michała Archanioła, aby strzegł i chronił nas wszystkich od wszelkich zasadzek złego. Prosimy Ducha Świętego, aby wlał pragnienie uczestnictwa w uwielbieniu Jezusa w sercach mieszkańców Częstochowy. Jesteśmy przekonani, że w Częstochowie mieszkają ludzie dobrzy, którzy kochają Boga i nie wstydzą się swojej wiary. 

Prosimy również Was wszystkich o podjęcie modlitwy w intencji tego ważnego dla Częstochowy wydarzenia. Można również wesprzeć nasze wysiłki poprzez datki przeznaczone na pokrycie części kosztów związanych z organizacją koncertu przelane na konto Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej:65 1020 1664 0000 3102 0433 3779 z dopiskiem "Dobry wieczór z Mocą". 

65 1020 1664 0000 3102 0433 3779 z dopiskiem "Dobry wieczór z Mocą".
Pozostałe aktualności:

Archiwum newsów

W Ramionach Miłosiernego Ojca

Chrześcijańskie Granie na zawołanie

Koncert z Mocą - relacja Niedziela FM

Moc i uwielbienie w Blachowni!

Nagroda publiczności „marka częstochowskie – lubię TO!”

AlleJulia!!!

FM dla SM

"Ja Jestem" w Boże Ciało na placu Biegańskiego w Częstochowie

Bóg szanuje nas gdy pracujemy, kocha gdy śpiewamy

Kolejny Dobry Wieczór z Mocą porwał tłumy...

Czas na ludzi pozytywnych :)))

Święto Bożego Miłosierdzia 12.04.2015 z formacją 77FM

Świadectwo Sławka słuchaj.mp3

Jesteśmy na youtube.com

Muzyka z Duchem - relacja TV Orion

Patronat Honorowy +abp Wacława Depo

Dobry wieczór z MOCĄ! Uwielbienie Boga muzyką

abp Wacław Depo Metropolita Częstochowski Zespół ds Nowej Ewangelizacji Parafia Świętego Zygmunta Stowarzyszenie Przyjaciół Gaude Mater Radio Jasna Góra Katolickie Radio Fiat Domowy Kościół Częstochowskie24 Tygodnik Katolicki Niedziela Zand-audio Andrzej Zieliński